وبلاگ پسران

عدالت اری ، تساوی خیر

 

آخرین سلام

 

نوع مطلب :درد دلهای مردانه ،ارشیو خانواده و جامعه و سبک زندگی ،

نوشته شده توسط:amirhossein mirzaee


خدا حافظی

آخربن نامه یک مرد غمگین حین جدایی:
سلام 
یاد اولین سلامی كه بهت گفتم افتادم.نمی دونم با كدوم سلام باید یاد این آخرین سلامی بهت می گم بیافتم. راستی اولین سلام بعد از عقد رو كی بهت گفتم؟
بگذریم. دیگه كار از این حرفها گذشته. خیلی زود تموم شدی واسم با این كه به سختی همه چیزم شده بودی!
خواستم همسر آرزوهام باشی، اما این آرزوها خیلی كوتاه بود. دیگه تموم شد. باور كردنش سخته اما باید مرد باشم و این روزها رو هم تحمل كنم.
این هم روزی است از روزهای سخت زندگی كه باید بگذرد. راستش همیشه فكر می كردم اونهایی كه از هم جدا میشن یه آدمای دیگه هستن. اونا ما نیستیم. غافل بودیم از دست روزگار كه چه سرنوشتی رو واسه آدما رقم میزنه!
خوب این هم سرنوشت ما بود. قرار بود مدت كمی از عمرمون رو با هم باشیم. رویای كوتاهی بود كه دیدیم به كابوس رسید و ظاهرا كابوسش میخواست تا آخر ادامه داشته باشه كه دیدیم خدایی كه ما رو به هم رسوند راه رهایی از این كابوس رو هم قرار داد.
قرار داد تا بتونیم روزهای خوبمون رو تو خاطر نگه داریم و وارد روزهای تلخ تر نشیم. تا شیرینی اون روزهای كوتاه و رویایی از ذهنمون بیرون نرن!
انگار همین دیروز بود كه می بوسیدمت. در آغوش می گرفتمت و موهات رو بو می كردم. وقتی تو بغل هم بودیم انگار تموم دنیا بین ما خلاصه شده بود و توپ داغونمون نمی كرد. انگار تو عشق و عاشقی هیچكی به گرد پامون هم نمی رسید.
باورت میشه ما همون دوتاییم؟ همونهایی كه تو اون حرم مطهر هم قسم شدیم تا نفس میكشیم از هم جدا نشیم. خوب اونجا تو حرم بودیم در محضر خدا خود خدا رو فراموش كردیم در حالی كه خود خدا روبرومون بود و اینها رو داشتیم با خدا عهد می كردیم!
میدونی چرا می گم خدا رو فراموش كردیم؟  چون باید می گفتیم خدایا ما رو تا لحظه ای كه زنده ایم از هم جدامون نكن! اما ایستادیم در مقابل اون خدا و گفتیم عهد می كنیم كه تا زنده هستیم از هم جدا نشیم. آخه مگه دست خودمون بود؟!!!
حالا تمام اون عشق آتشین به فوتی از بین رفت. شاید واسه اینكه توی همون لحظه در حالی كه خدا جلومون بود و اتفاقا داشتیم اینها رو به خودش می گفتیم به حسابش نیاوردیم!
یك حدیثی نقل كردم گفتم هر خطبه عقدی كه خونده میشه شیطان فریاد میكشه و از شدت خشم اشك میریزه  و هر طلاقی كه گرفته میشه شیطان به رقص و پایكوبی و هلهله مشغول میشه!
گفتم شیطان درست از لحظه عقد به بعد در كمین می نشینه تا بین زن و شوهر را فتنه ایجاد كنه تا به طلاق ختم بشه! نگفتم؟‌ یادته؟ حالا داریم به لحظه پایكوبی شیطان نزدیك میشیم.
شیطان به خوبی از ابزارش با اون اشخاصی كه به اطرافت فرستاد برای شستشوی مغزی تو استفاده كرد.  گفتم مسایل زندگی رو بین خودمون نگه دار و نزد دیگران نبر! نمیدونم كی راهنماییت كرد كه اینقدر عوض شدی! اما امیدوارم بعد از این مواظب باشی كه افسار زندگیت رو دست غریبه ها یا نزدیكانی كه دوستی خاله خرسه می كنن و یا بیمار هستند ندی و اصلا افسار زندگیتو غیر از خدا به هیچ کس ندی!
دیدی چه شد؟
باورم نمیشه و شاید باورت نشه! اما این آخرین خداحافظی من است و دیگر هیچ. فقط بیا همدیگر را حلال كنیم.
خدا حافظی ایندفعه یك كلمه از خداحافظی های همیشه كمتر دارد و آن كلمه عزیزم است و  واقعا معنای حقیقی خدا حافظی را دارد.
خدا حافظ.خونینو مالین
دوشنبه 2 دی 1392 05:41 ق.ظ
اقا ادامه بده حمایتت میکنیم هیچ وقت خسته نشو یا مبارزه میکنیم یا اجازه میدیم فمنیستا راحت لهمون کنن فمنیست یک موج جهانیه کارمون انقدرام اسون نیست ما قطره ایم اونا دریا ولی همین قطره ها میتونه سمی تو دریا تولید کنه که به کل دریا رو با اون همه عظمتش بخشکونه ما همین راه رو باید طی کنیم به امید اون روز. من به وجودت افتخار میکنم برادر گلم به هر حال هر کاری که از دستت اومده انجام دادی اومدی یه وبلاگ در این باره دایر کردی درود به تو این روحیه باید تو خون همه مردا و پسرای این سرزمین فعال بشه به امید اون روز زززززززززززززززززز
پاسخ amirhossein mirzaee : بله ما باید اینقدر ادامه بدیم تا نسل این ها رو منقرض کنیم
اما متاسفانه هنوز قدرتی نداریم اما میتوانیم با حمایت مردان دیگر و قیام و اعتصاب اندکی قدرت بدست آوریم و آن را تقویت کنیم!!! درود بر ضد فمینیست ها!!!!!!!!!!!!!!!!!!
fhs
شنبه 30 آذر 1392 03:36 ب.ظ
سلام مطلب جالبی بود با این تجربه زندگی رو ندارم اما از خداحافظیتون ناراحت شدم نمیدونم چرا به این خدافظی رسیدید اما انشاا... که همه چی درست بشه
پاسخ amirhossein mirzaee : ببخشید من دچار این سرنوشت نشدم و این مطلبو برای همدردی با مردانی که شکست عشقی خوردند گذاشتیم!
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات