تبلیغات
وبلاگ پسران - تکنیک غلط کوچک کردن خود برای بزرگ کردن دیگری

وبلاگ پسران

عدالت اری ، تساوی خیر

 

تکنیک غلط کوچک کردن خود برای بزرگ کردن دیگری

 

نوع مطلب :نکات آموزشی برای حمایت از حقوق مردان ،ارشیو خانواده و جامعه و سبک زندگی ،

نوشته شده توسط:amirhossein mirzaee

متاسفانه یکی از فرهنگ های غلط و رایج جا افتاده در بین ایرانی ها روش کوچک کردن خود برای بزرگ کردن دیگری است. در حالی که در بیان بزرگان و علمای دین هم تاکید بسیار شده است که راه بزرگ کردن امامان و کسانی که دوستشان داریم این است که آنها را همانطوری که هستند تعبیر و تفسیر کنیم نه با کوچک کردن خود و تحقیر خود!
با تحقیر خود ما نه تنها ایشان را بالا نبرده ایم و آنها را در جایگاه حقیقی خود قرار نداده ایم بلکه به جای اینکه او را بالا ببریم خود را پایین آورده ایم و حتی در حق آن شخص بزرگوار هم خیانت بزرگی کرده ایم و او را نیز با خود پایین کشیده ایم!
بعنوان مثال می بینیم برخی افراد در مراسم های مذهبی می گویند "  انا کلب الحسین" یعنی شخص از قول خودش می گوید که " من سگ حسین هستم".
این تحقیری بزرگ است. آرزوی امامان و بزرگواران درگاه الهی افزایش درجات انسان ها بوده است. اگر ما خودمان برای خودمان ارزش قائل باشیم و سعی کنیم در زندگی در رفتار با اطرافیان،فامیل،خانواده و همسرمان فردی خوش برخورد،متدین،به موقع سربه زیر و به موقع سرکش،شجاع و خدا ترس باشیم و سیره ائمه را در زندگی پیاده کنیم یعنی به خود ارزش داده ایم.
هم به خداوند مقرب شده ایم. هم دل ائمه را شاد کرده ایم و هم سایر مردم دنیا با دیدن ابهت ما به ابهت ائمه که الگوی ما هستند پی می برند.
تحقیر هیچ کس هیچ گاه خواسته ائمه نبوده است.
یک چیز باید اینجا گوشزد شود. هر کس شما را به سجده و یا تعظیم بر غیر خداوند امر کند خودش بزرگترین دشمن خداست. 
یزد لعنت الله علیه همیشه مردم را به خود فرا می خواند. اما علی (ع) همیشه می گفت به سمت من بیایید تا شما را به خداوند هدایت کنم. ائمه و اهل بیت و پیامبران الهی همه این گونه بودند!
ببینید عزیزان شما را به خدا تفاوت احترام گذاشتن و محترم شمردن را با رکوع و سجود بدانید!
متاسفانه در زمینه زنان هم سالهایی چنین اشتباهاتی صورت گرفت. آنقدر گفتند زن کرامت دارد زن کرامت دارد که دیگر هر سایت زنانی میرفتی می آمدند و خدا و پیغمبر را از اول تا آخر فمینیست می کردند!
کار به جایی می رسید که می گفتند پیامبر نعوذ بالله بر فاطمه سجده می کرد. حرف ها و حدیث هایی درست شد که نگو و نپرس!
زن ستایی های عجیب و غریبی که کوچکترین مخالفتی با قول و بیان یک زن یا برداشت آن زن از دین و قرآن صورت می گرفت انگ بی دینی بر پیشانی فرد می چسباند!
مخالفت با گفته زنانی که مقاله نویس سایت های خبری بودند توهین به زنان و در نتیجه توهین به خدا قلمداد میشد!
کاربرانی که چند باری در سایت های زنان نظرات مخالف ولو با دلیل و برهان محکم دینی، نظرات مخالف با تفاسیر به رای آن زنان می دادند سریعا یا متحجر خوانده می شدند یا پشت کوهی یا وهابی و طالبانی  و گاهی مورد لطف قرار گرفته و کافر می شدند!
تا صحبت هم می کردی می گفتند پیامبر به زهرا س احترام می گذاشت شما چطور به زنان توهین می کنید؟!!!!
معلوم نیست این زنانی که نه در ظاهر،نه در کردار، نه در جمیع جهات هیچ گونه شباهتی به آن بزرگوار نداشتند چگونه به صرف زن بودن باید چنین کرامتی پیدا می کردند که کوچکترین مخالفتی با آنها فرد مخالف را شایسته اعدام شدن می کرد؟!!!
مثل اینکه ما بیاییم به هنده جگر خوار و زنان بدنام تاریخ هم به صرف زن بودنشان قداست بدهیم و آنها را تکریم کنیم!
پر واضح است که هر درجه و احترامی که انسان بدست می آورد باید یا اعمال و کردار خود او شکل بگیرد. چیزهایی است که اکتسابی است نه انتصابی!
البته اشتباه است که از فعل در زمان گذشته استفاده می کنم چرا که این جو متاسفانه هنوز هم ادامه دارد!

اما ریشه یابی این اشتباه در چیست؟

برای یافتن پاسخ بر گردید به همان ابتدای این مطلب و توضیحاتی که داده شد. در واقع بطور خلاصه می توان گفت عده ای از متدینین که دیدند جامعه مورد تهاجم فرهنگی غرب قرار گرفته و ماهواره ها مدام از حقوق غربی زن صحبت می کنند، برای اینکه در این زمینه از غربی ها کم نیاورند تلاش کردن تا اسلام را با آب و تاب بیشتری مطابق منافع و مطامع زنان معرفی کنند. دست گذاشتند روی بالا بردن زن از دید اسلام. با این کار نه تنها اسلام نزد مخاطبان عزیز نشد! و نه تنها بخاطر زیاده روی و سوء تعبیر زیر سوال رفت بلکه به یک باره در زمانی کوتاه کل فضای اینترنت،سایت های خبری،مطبوعات،تلوزیون،رادیو و فضای جامعه پر شد از زن ستایی ها و کار تا جایی پیش رفت که مرد به موجودی حقیر تبدیل شد! به یکباره اتفاق عجیبی افتاد. اسلامی که تا همین 30 سال پیش هنوز نو و تازه بود در عرض چند سال به یکباره قدیمی و 1400 ساله شد!
و ان اکرمکم عند الله اتقیکم گم شد!

بعد شبهاتی در زمینه حقوق زن و مرد بوجود آمد. سوال این شد که اگر زن اینقدر با کرامت است چرا باید اجازه اش دست شوهرش باشد؟ این مرد که اینقدر خاک بر سر و حمال است و وظیفه اش پول دادن و حمالی برای من است چرا باید اجازه ام دست او باشد؟
اینجا بود که فمینیست ها دست به کار شدند و شبهه روی شبهه گذاشتند. با سپردن امور خانواده در دولت و مجلس به عقل زنان، آرام آرام تمامی حقوق و کرامت های مردان لگد مال شد و دیگر پدر حق نداشت برای خروج دخترش از کشور حقی داشته باشد! و خیلی چیزهای دیگر نظیر این!
ریاست مردان در خانواده که در آیات متعدد قرآن اشاره شده، تبدیل شد به یک قانون عقب مانده پشت کوهی و 1400 ساله و قدیمی اما مهریه هر چند مال همان 1400 سال پیش بود ولی از آنجایی که زن کرامت داشت دو چندان ارزش پیدا کرد!

افتضاح پشت افتضاح و همین طور ادامه پیدا کرد. آرام آرام مسئولیت های زنان همه از نماد های تحجر شد و بدون تضامین قانونی رها شد تا به دست فراموشی سپرده شود!
باور کنید تا چند سال دیگر با این وضعیت کسی یادش هم نخواهد بود که دختر مجرد برای خروج از کشور نیاز به اجازه پدر داشته باشد و زن از شوهرش برای این مورد اجازه لازم داشته باشد! همین طور که برای اشتغال زنان این اتفاق افتاد!

یکی دیگر از بحث هایی که امروز در جامعه جریان دارد بحث عفاف و حجاب است. عزیزان نابغه دینی برای مطرح کردن قداست چادر باز هم ابتکار جدیدی به خرج ندادند. بلکه از شیوه قدیمی و سوخته تحقیر خود استفاده کردند! که تصویر آن را در زیر می بینید!
البته اینها اشتباهاتی است که صورت می گیرد و خدای نکرده ما قصد نداریم که آنها را به این متهم کنیم که عمدا این اشتباهات را مرتکب می شوند!

به نظر شما چرا باید برای بالا بردن ارزش زن و حجاب از تحقیر مردان استفاده کرد؟
آیا اینها مادر این پسران هستند؟ یا به صرف زن بودن باید در مقابلشان زانو زده شود
و این مردان اینگونه تحقیر شوند؟
آیا راه بهتری برای حفظ کرامت انسانی زن و ارزش گذاری برای حجاب به جز تحقیر مردان
وجود ندارد؟ و آیا با این شیوه نباید شاهد حقارت بیشتر مردان و حتی زیر سوال رفتن خود حجاب و زن با توجه به توضیحات فوق شویم؟

-------
زن زدگی و تحقیر مردان
یه دخمل
دوشنبه 11 فروردین 1393 11:55 ق.ظ
ولی اینجا ایران اینطور نیست و مرد و زن مسلماند اینطور نیست منم حق میدم به مردا که حفظ امنیت خانواده دستشون باشه ولی شما دست رو استثنا هاش گذاشتین ولی در جایی که من زندگی میکنم آقایون همه جا رییسن ما شا الله
پاسخ amirhossein mirzaee : خوش به حالتون
سامان
چهارشنبه 14 اسفند 1392 12:22 ق.ظ
سلام
این وبلاگ رو لینک کنید و برید توش نظر بدید.
http://iekmard.persianblog.ir/
میلاد حمیدی
چهارشنبه 7 اسفند 1392 04:30 ب.ظ
با این کارها فمینیسم نابود نمیشه. چون عقبش محکمه و قدرتها پشتش هستند. فقط باید مردم را آگاه کرد. اون هم توی فضای اجتماعی با باز کردن سر صحبت و به چالش کشیدن فمینیست ها و عقاید فمینیستی رواج پیدا کرده بین زنها با مثالها و شوهود های عقلانی است. فقط باید واقعیت را گفت. نباید کسی را فریب داد. چون اگر به مکر و نیرنگ باشه فمینیست ها میلیون ها قدم از من و تو جلوتر رفتن. حرف حق باید به دل بنشیند. منتها این خشم رو باید نسبت به فمینیست های اصلی که منبع ابن افکار هستند داشت. دخترها و زنهای فریب خورده رو نباید فمینیست نامید و باهاشون تندی کرد. تندی کردن بیشتر اونها را دور میکنه. باید صبر و حوصله داشته باشی و وقتی عصبی هستی از دادن پاسخ صرف نظر کنی. وقتی آروم شدی یک جواب منطقی بدی. فکر کن و جواب بده و عجولانه پاسخ نده. چون اگر کم بیاری و عصبانی بشی دیگه حرفت خریدار نداره و بیشتر به فمینیست ها کمک کردی. باید حوصله و پشتکار داشته باشی. زنها خیلی سخت شیرفهم میشن. باید بیشتر با پسرها کار کنی! تمرکزت بیشتر روی پسرها باشه. پسرها بیدار شن و بفهمن خودشون همه چیز رو تار و مار میکنن....
پاسخ amirhossein mirzaee : ممنون از پاسخت
نازنین سپهرزاد
سه شنبه 6 اسفند 1392 12:02 ق.ظ
حقوق مردان؟ این حقوق زناست که داره پایمال میشه شما مردا دیگه حرف از چه حقوقی میزنین؟؟؟؟؟
پاسخ amirhossein mirzaee : شما اگه میتونی یه نمونه مثال بیار ببینم چجوری داره حقوق شما داره پایمال میشه
این حقوق مردانه که داره پایمال میشه این زنانند که ظلم میکنند دردولت زنان همه چی را به نفع زنان رای میدهد این زنان با مظلوم نشان دادن خود به مردان مخفیانه دارند ظلم میکنند اما اینم بگم که مردان هم به دنبال این افکار احمقانه که ناشی از احساساتی شدن هست طرفدار زنان هستند پس میبینید که زنان در محبت کامل مردان قرار دارند و هیچگونه کمبودی ندارند اما مردان اینگونه مورد محبت قرار ندارند پس میبینید که حق مردان داره محو میشه که ما نمیگذلریم به امید خدا موفق خواهیم شد
نازنین سپهرزاد
دوشنبه 5 اسفند 1392 11:50 ب.ظ
سلام ، وبتون خیلی قشنگه آقا امیرحسین
پاسخ amirhossein mirzaee : ممنون ما اینجا پشتیبان انجمن حمایت از حقوق مردان هستیم
میلاد حمیدی
دوشنبه 5 اسفند 1392 08:40 ق.ظ
سلام.
لوگوی شما درج شد
پاسخ amirhossein mirzaee : ممنون
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.