تبلیغات
وبلاگ پسران - تقدیر از شورای محترم نگهبان و واکنش سایت های زنان به برخی موضوعات

وبلاگ پسران

عدالت اری ، تساوی خیر

 

تقدیر از شورای محترم نگهبان و واکنش سایت های زنان به برخی موضوعات

 

نوع مطلب :فمینیست ،اقدامات فمنیستی در ایران و جهان ،

نوشته شده توسط:amirhossein mirzaee

تشکر از فقهای غیور و حقوقدانان بصیر شورای نگهبان:
شاید در این بحبحه فمینیستی شدن جریانات و فضای مسموم زن ذلیلی های سکولار و ضد دین، شورای نگهبان تنها دژ محکم اسلام عزیز در مقابل این ناملایمتی هاست.
شاید شما به پیامک هایی که برای اهانت به اعضای شورای نگهبان در ابعاد وسیع ارسال می گردد  برخورده باشید و شاید هم خندیده باشید. چیزهایی مثل ظنز دلیل پایین آمدن سرعت اینترنت و دانلود زندگی نامه ی فلان شخص از اعضای شورای نگهبان!!! 
اما این ها چیزهای ساده ای نیستند که بتوان به آسانی از آنها گذشت. اینها نشان میدهد که چگونه فقها و حقوقدانان متدین این شورا تا چه حد خاری شده اند بر چشمان دشمنان نظام و فمینیست ها و منافقین که کهولت سن آنها را این چنین به سخره می گیرند و روز به روز آرزوی فانی شدن آنها را دارند. تا اسلام عزیز این یاوران همیشه محکم اسلام و فقه شیعه را خدای ناکرده از دست بدهد و آنها آزادانه بتوانند به تصویب و اجرای قوانین سکولار برگرفته از فقه به اصطلاح پویایشان بپردازند.
اینها قصد دارند ذهن جامعه را نسبت به اعضای محترم شورای نگهبان بدبین کنند تا با متهم کردن فقها به خشک نظری و عدم پویایی با ایجاد حس عدم اعتماد در مردم و تحقیر اعضای آنها مصوبات آنان را کم ارزش تلقی کرده و راه را برای فعالیت های برنامه ریزی شده سالهای آتی شان هموار کنند. 
شورای محترم نگهبان در مقابل فمینیست ها و جرایانات سکولار و مطالبه گری های ضد دینی آنها ایستاده است و شاید در این فضای وادادگی ها دارد یک تنه در مقابل این جریان تا به دندان مسلح تخریبگر، ایستادگی می کند.
هر گاه که قوانین ضد خانواده و فمینیستی به توسط این شورا مردود اعلام می شود بانگ و فریاد های متعدد بر می خیزد. از سایت های مختلف و فعالین مستقیم و غیر مستقیم حقوق ضد خانواده ی زنان تا پیامک ها و...
انجمن حمایت از حقوق مردان با ارائه اخبار ذیل نهایت تشکر و امتنان را از شورای نگهبان دارد و برای اعضای آن آرزوی طول عمر و سلامتی و ثابت قدمی همیشگی و بیش از پیش را دارد.
دو محوری که فمینیست ها به شدت داشتند در قانون مجازات اسلامی آن را دنبال می کردند مشمول ذیل اند که البته توسط شورای محترم نگهبان به بن بست هدایت شد تا بینی فمینیسم به خاک مالیده شود :
1- رد برابری دیه زن و مرد : 
که خوشبختانه با بصیرت شورای محترم نگهبان ، قانون مجازات جدید مبنی بر پرداخت ما به التفاوت دیه از بیت ‌المال در قصاص مرد در برابر زن توسط شورای نگهبان رد شد.
2- عدم حذف جزای رجم زنای محصن و زنای محصنه :
پس از اصلاحات ماده 225 مصوب مجلس مقرر کرده بود؛
حد زنا در موارد زیر اعدام است؛
بند ث: زنای محصنه در فرض عدم امکان اجرای حکم اولی شرعی که در این صورت با پیشنهاد دادگاه صادرکننده حکم قطعی و موافقت رئیس قوه قضاییه چنانچه جرم با بینه ثابت شده باشد، موجب اعدام زانی محصن و زانیه محصنه است و در غیر این صورت موجب صد ضربه شلاق برای هر یک است.

شورای نگهبان بند ث را حذف و متن زیر به عنوان ماده 225 مکرر 1 الحاق و شماره مواد 225 مکرر 1 و مکرر 2 به ترتیب به 225 مکرر 2 و 225مکرر3 اصلاح نمود.:
م 225 مکرر 1: «حد زنا برای زانی محصن و زانیه محصنه رجم است. در صورت عدم امکان اجرای رجم با پیشنهاد دادگاه صادرکننده حکم قطعی و موافقت رئیس قوه قضاییه، چنانچه رجم با بینه ثابت شده باشد، موجب اعدام زانی محصن و زانیه محصنه است و در غیر این صورت موجب صد ضربه شلاق برای هر یک است.»
بنابراین در قانون جدید با نظر شورای محترم  نگهبان نهایتا لفظ رجم در قانون مجازات ایران اسلامی باقی ماند اما مجازات زانی محصن و زانیه محصنه با ذکر شرایط فوق قابل تبدیل به اعدام شد.

واکنش سایت مهرخانه چه بود؟
بعد از انتشار این خبر سایت مهرخانه که از قبل بارها و بارها طی مقالات متعدد از برابر ی دیه زن و مرد حمایت کرده بود(که البته مصادیق آن در لینک هایی در پایان مطلب ارائه خواهد شد و در دنبالک های این مطلب لینک نقد یکی از این مقالات سایت مهرخانه را در سایت انجمن حمایت از حقوق مردان می توانید رویت فرمایید و بازنشر این مطلب در سایت الف هم صورت پذیرفت) اقدام به درج مقاله ای کرد تحت عنوان " زنان و قانون جدید مجازات اسلامی "  که در برخی از سایت های زنان مثل زنان فردا هم بازنشر شد.
ضمن اینکه لینک این مطلب را به عنوان شاهد مدعا قرار می دهیم به نکاتی پیرامون آن اشاره می کنیم. {لینک مطلب مهرخانه }
در متن مطلب مهرخانه اشاره شده است "  قانون جزای ایران همچنان دیه زنان را نصف مردان تلقی می ‌کند و در قانون مجازات جدید نیز پرداخت ما به التفاوت دیه از بیت ‌المال در قصاص مرد در برابر زن توسط شورای نگهبان رد شد"
لفظ ‘  همچنان ‘  در این نوشته کنایه از این است که باید دیه برابر میشده و حالا بخاطر مقاومت اشتباه شورای نگهبان ، فعلا (همچنان علیرغم تلاش های مکرر و جنجال های رسانه ای عده ای خاص ) ، دیه  زن نصف دیه مرد باقیمانده و پروژه پافشاری بر روی برابری دیه به توسط همان گروه خاص و نوچه هایشان با شکل  و رویه جدیدی دنبال خواهد شد و فعلا منتظر باشید تا ...
در جای دیگر مطلب مهرخانه داریم "  در قانون جدید با نظر شورای نگهبان نهایتا لفظ رجم کماکان در قانون مجازات ایران باقی ماند اما مجازات زانی محصن و محصنه با ذکر شرایط فوق قابل تبدیل به اعدام گردید."
لفظ   ‘ کماکان’  هم معنی مشابه  ‘  همچنان ‘  می باشد که در بالا توضیح داده شد.
نکته بعدی منابع استفاده شده در گزارش مهرخانه است. 
منبع سوم همانطور که در تصویر می بینید " افروز،مغزی،قانون جدید مجازات اسلامی و نابرابری های جنسیتی." می باشد که {
{لینک جستجوی آن در گوگل }
 تماما فیلتر می باشد و اظهارت شخصی است که خاص است. برای دیدن واضح تر عکس و متوجه شدن صحبت ما ، لطفا بر روی عکس  کلیک کنید تا تصویر بزرگ و واضح آن رارویت فرمایید.


نکته دیگری که در عکس مشخص شده است کلمات کلیدی یا همان برچسب های بکار رفته در مطلب مهرخانه است. که اگر به آنها بنگریم لغت کلیدی " خلأ فقهی- حقوقی" را می بینیم که به نظر میرسد برای زدن نوعی انگ به شورای نگهبان و اعضای آن  می باشد. و چنین به نظر می رسد که قصد جذب یک سری مخاطب خاص و رساندن یک پیام خاص را دارد!!!

نکته دیگر منبع 5 ام می باشد که از بیروت است و می دانیم ظهور و بروز فمینیسم اسلامی در بیروت و لبنان به تبع خانم مرنیسی مراکشی در حد اعلا می باشد!!!

گروه های فمینیست اسلامی در لبنان با تحریف و دستکاری اهداف و بیانات امام موسی صدر و تحلیل ها و برداشت های انحصاریشان جهان اسلام را تهدید می کنند و راهی برای رخنه ی فرهنگ سکولار غرب با نام اسلام یافته اند و این کار در برخی کشورهای اسلامی تا جایی پیش رفته که به تازگی برخی علما این کشور ها همجنس بازی را آزاد دانسته اند و با توجیهاتی مانند اینکه در قران کار قوم لوط تقبیه شده و مجازاتی برای آن در نظر گرفته نشه خواستار قانونی شدن همجنس بازی شده اند زیرا این امر موردی است شخصی و در قران فقط تقبیه شده و در حریم خصوصی مانند افعال تقبیه شده دیگر اگر صورت گیرد به کسی ربطی ندارد.
در ذیل لینک چندین مطلب از سایت مهرخانه را با مواضع خاص در خصوص برابری دیات و زنای محصنه ، حق طلاق و برخی موارد دیگر می توانیم ببینیم. تمامی این مطالب با استتار و روش خاص توسط سایت مهرخانه منتشر شده است. که می تواند هدف و جهت گیری فکری خاصی را بیان کند.
لازم به ذکر است مدیرمسئول پایگاه تحلیلی- خبری مهرخانه ، فاطمه قاسم پور، مدیرعامل سازمان مردم نهاد ترنم اندیشه و  از جمله کسانی است که در همایش 50 زن برتر ایران به عنوان بانوی برتر معرفی شده و مورد تقدیر رئیس جمهور احمدی نژاد قرار گرفت.

اما لینک های ... جزئی از کل :


1- 
http://mehrkhane.com/fa/news/6779   

   زنان و قانون جدید مجازات اسلامی


2- 
http://mehrkhane.com/fa/news/6748    

 قانونگذاری ها در جهت حفظ و استیفای حقوق زنان نیست (اظهارات بهمن کشاورز در ذیل می توانید اظهار بهمن کشاورز این حقوقدان معروف را در مصاحبه با مهرخانه و نظری را که ذیل آن نشان داده شده ببینید.


3http://mehrkhane.com/fa/news/4862     

  قتل در فراش از نگاه فقه اسلامی (شبهه پراکنی)


4- 
http://mehrkhane.com/fa/news/4565     

  آستانه تحمل شرکت کنندگان پایین بود/ مهمانان فراموش کرده بودند که در یک کرسی آزاد اندیشی شرکت کرده اند. (دعوت از سکولار های لائیک غربی به جای مراجع در نقد بخث فقهی)

تحلیل این مطلب در انجمن حمایت از حقوق مردان {لینک}


5- 
http://mehrkhane.com/fa/news/5973      

 زن برای طلاق باید مسیر پر پیچ و خمی را طی کند/ بررسی قاعده لاضرر در حقوق خانواده

(ایراد گیری به کار شورای نگهبان و مراجع و لازم دانستن حق طلاق برای زنان و تعیین تکلیف برای فقها )

و...

 

 

این متن بعدا اضافه شده است 11/03/1391:

انجمن حمایت از حقوق مردان:

مطلع شدیم پس از مخالفت شورای نگهبان با پرداخت مابه التفاوت دیه زن و مرد ،در پی پافشاری شدید و مکرر فعالین حقوق زن و فشارهای شدید بر شورای محترم نگهبان و متاسفانه همراهی بسیاری  از دستگاه ها و مخصوصا دستگاه قضایی با آنها، شورای نگهبان پذیرفت که ما به التفاوت دیه اناث از بیت المال و صندوق خسارت های بدنی پرداخت گردد.

مهرخانه هم پس از این تغییر اقدام به تغییر مطلب فوق الذکر نمود و با حذف این متن "  قانون جزای ایران همچنان دیه زنان را نصف مردان تلقی می ‌کند و در قانون مجازات جدید نیز پرداخت ما به التفاوت دیه از بیت ‌المال در قصاص مرد در برابر زن توسط شورای نگهبان رد شد"

، این متن  را جایگزین آن کرد " در قانون جدید دیه زن کامل محاسبه می‌شود و مابه‌التفاوت دیه مرد از محل تامین صندوق تامین خسارت‌های بدنی پرداخت می‌‌شود."

 

الله اکبر
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.